Data Science Bootcamp для українських науковців та викладачів

Як зберігати та обробляти великі обсяги данних, використовувати штучний інтелект, навіть передбачити майбутні військові конфлікти? Усе це можливо завдяки сучасній науці про великі данні. У Національному технічному університеті Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського відбулася серія освітніх заходів націлена на розвиток сучасного аналізу великих обсягів данних: Data Science Bootcamp та Tableu Vizualization Bootcamp. Заходи проводилися науковцями та аналітиками підрозділу Analytics Emerging Technologies канадського представництва компанії IBM (Leon Katsnelson – Director CTO, Saeed Aghabozorgi, Ph.D. Data Scientist, Polong Lin, M.Sc., Data Scientist) та Intela Education (Andrey Moskalev, Director).

IBM (International Business Machines Corporation) — американська електронна корпорація, один із найбільших світових виробників усіх видів комп’ютерів і програмного забезпечення, один з найбільших провайдерів глобальних інформаційних мереж. Корпорація посідає шосте місце в списку найбільших компаній світу.

Intela Education – онлайн-платформа з великою кількістю курсів для вивчення науки про дані, машинне навчання, Big Data.

Теми занять:

• Data Science with Python (Наука про дані), загалом ознайомлення з даною наукою та сферами її застосування;
  • Data Analysis with Python (Аналіз даних), проведення аналізу масивів даних за допомогою мови програмування Python;
  • Data Visualization with Python (Візуалізація даних), інтерпретація даних після їх аналізу на графіках, діаграмах, картах тощо для кращого їх сприймання;
  • Computer Vision with Python (Комп’ютерне бачення), автоматизоване розпізнавання зображень (обличчя, будинки, предмети, автомобілі…) за допомогою використання відкритої бібліотеки розпізнавання образів OpenCV та програми IBM Watson VisualRecognition, що працює на хмарній платформі IBM Bluemix ;
  • Chatbots with Watson (Чатботи), принципи створення різноманітних чатботів;
  • Machine Learning with Python (Машинне навчання), розробка алгоритмів автоматизованого машинного навчання та прийняття рішень машиною;
  • Big Data (Великі дані), обробка великих даних з застосуванням онлайн ресурсів, кластерів, суперкомп’ютерів та Apache Spark – програмного каркасу з відкритим вихідним кодом для реалізації розподіленої обробки неструктурованих та слабоструктурованных даних, що входить в екосистему проектів Hadoop;
  • Deep Learning with Tensorflow (Поглиблене машинне навчання з програмою Tensorflow), обробка величезних масивів даних швидкими методами, штучний інтелект.

Для України це має велике значення, адже, наприклад, ефективне використання даних минулих років може допомогти аграріям зрозуміти, які ділянки землі потрібно поливати більше, а які менше. Курс пройшло 247 викладачів з 52 вищих навчальних закладів України, серед яких Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова. Після закінчення учасники отримали сертифікати зі спеціальним QR-кодом. Електронна версія сертифікату зберігається у захищенній розподіленій Blockchain-базі данних. Blockchain –сертифікт видавадся вперше в Україні і світі, його можна читати навіть з мобільного телефону.

Ці сертифікати зберігають значно більше інформації, ніж будь-які інші (який курс людина пройшла, хто були викладачі, повний перелік теоретичних питань та виконаних практичних завдань).

Учасники тренінгу, які успішно склали фінальний тест отримали також відповідні сертифікати про успішне проходження курсу.

Також компанія IBM вперше цього тренінгу презентувала свою нову розробку розробку – систему DocumentoRum, яка була запущена вперше 12 серпня 2017 року в м. Києві у рамках Data Science Bootcamp. Cистема дає змогу перевірити будь-який документ на справжність, шляхом сканування QR коду, який знаходиться на виданому документі, та відображанням даних про документ на сайті компанії, що його видала.