Альянс програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні USETI

seti

Після закінчення виконання проекту програми Європейського Союзу Темпус-IV «Освітні вимірювання, адаптовані до стандартів ЄС» (2009 – 2012 рр.) в рамках партнерства НПУ імені М.П. Драгоманова з Альянсом Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні USETI здійснюється подальша наукова та фінансова підтримка магістратури «Освітні вимірювання» (випускаюча кафедра: кафедра комп’ютерної інженерії Інституту інформатики завідувач – доктор педагогічних наук, професор В.П. Сергієнко) з боку Альянсу USETI з 2013 по 2016 р. Альянс Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (Альянс USETI), продовжує партнерство з Міністерством освіти і науки України, Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО), Міжнародним фондом Відродження» (МФВ), Американськими інститутами з досліджень, Видавництвом «Факт»/Харківським обласним благодійним фондом «ТІМО» (Тестування, інновації, моніторинг в освіті) (Фонд ТІМО), НПУ імені М.П. Драгоманова, Національним університетом «Києво- Могилянська академія» (НУКМА), Львівським національним університетом ім. І. Франка (ЛНУ), Національною академією менеджменту (НАМ), Громадянською мережею ОПОРА, компанією pro.mova, Центром освітньої політики (ЦОП), Спілкою ректорів України, Національною академією педагогічних наук України та Київським університетом імені Бориса Грінченка. Координатором Альянсу є Американські Ради з міжнародної освіти в Україні.

Мета: По закінченні проекту українська система вищої освіти буде більш прозорою у доборі абітурієнтів для навчання на бакалавра та інші рівні освіти.
               Завданнями другого етапу Альянсу Програми сприяннязовнішньому тестуванню в Україні є розбудова спроможності елементів та компонентів національної системи тестування; вдосконалення законодавчої та нормативної бази для доступної якісної вищої освіти; та зміцнення ефективної громадської підтримки доступності вищої освіти в Україні. Партнери Альянсу підтримують широкий спектр діяльності в рамках проекту, залучаючи власні ресурси, зокрема фінансові. Ресурси Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) використовуються виключно на підтримку діяльності, яка спрямована на забезпечення сталості проекту після закінчення надання допомоги від USAID. Ресурси партнерів спрямовані на зміцнення системи тестування як ключового елементу оцінювання готовності абітурієнтів для отримання якісної віщої освіти. Це включає розповсюдження інформаційних матеріалів, результатів досліджень, проектів законодавчих та нормативних документів серед представників широкої спільноти вищих навчальних закладів; підтримку діяльності громадянського суспільства та освітян, яка співпадає із завданнями Альянсу USETI. Наслідками роботи Альянсу зможуть скористатись більше ніж 1100 ВНЗ та їх філій, багато з яких, після впровадження у 2008 р. обов'язкового тестування абітурієнтів, піднімають тему якості тестів. Як безпосередні «споживачі» реформи вони матимуть місце на платформі для дискусії та зможуть безпосередньо впливати на те, як тестування та використання його результатів сприятиме справедливому доступу до вищої освіти. Попередні проекти USETI з Агентством США з міжнародного розвитку та іншими партнерами, зокрема Міжнародним фондом «Відродження», Британською радою та Світовим банком допомогли Українському центру оцінювання якості освіти посідають гідне місце у сучасному світі тестування, забезпечили державне фінансування та міжнародний досвід і найкращі практики до послуг УЦОЯО (як постачальника тестів) та МОН України (як органу, що визначає політику у питаннях вступу).